Onko epäkeskoon ja rotaryyn eri laikat? Ajelin epäkeskolla sinisellä hexillä ja se näyttää jo hieman murtuneen tarrapinnalta puolelta katsottaessa siitä rungosta.
Sitävastoin koneen mukana tullut valkea shine mate laikka kestää hyvin.
Laikat
-
hiusnaarmu
- Viestit: 472
- Liittynyt: Pe Elo 31, 2012 7:50 pm
Re: Laikat
Suurin piirtein samoilla laikolla, mutta villalaikat ei kai sovi epäkeskoon?Antti O kirjoitti:Onko epäkeskoon ja rotaryyn eri laikat? Ajelin epäkeskolla sinisellä hexillä ja se näyttää jo hieman murtuneen tarrapinnalta puolelta katsottaessa siitä rungosta.
Sitävastoin koneen mukana tullut valkea shine mate laikka kestää hyvin.
Re: Laikat
Itellä meni tosiaan Flexin oranssit ihan silpuksi jo yhden paneelin jälkeen Clasun cyclo-kopiolla.Antti O kirjoitti:Onko epäkeskoon ja rotaryyn eri laikat? Ajelin epäkeskolla sinisellä hexillä ja se näyttää jo hieman murtuneen tarrapinnalta puolelta katsottaessa siitä rungosta.
Sitävastoin koneen mukana tullut valkea shine mate laikka kestää hyvin.
Siniset kestää vähän paremmin mutta alkaa silppuuntua juuri siitä kiinnityskohdan ympäristöstä.
Siksi mietin oisko nuo Sonaxin oranssit mistään kotoisin, löytyisi Clasulta suoraan hyllystä. Pitäisi saada eilen keskeytynyttä myllytysrojektia eteenpäin. Nuo Flexin siniset ei tunnu purevan ollenkaan tuon Coupen lakkapintaan.
Re: Laikat
Laitan tämän ketjun lukkoon, koska tiedonhaku näin pitkistä ketjuista alkaa olla haastavaa.
Ylläpidon toivomuksena on, että jatkossa avattaisiin valmistajakohtaisia laikkaketjuja.
Ylläpidon toivomuksena on, että jatkossa avattaisiin valmistajakohtaisia laikkaketjuja.
"Polishing paint is polishing paint, detailing is getting the wax out of the cracks" -Mike Phillips