Tieto oli muuten aluksi että valkoinen farkkucitroen mutta tuollainen sieltä tuli.
Kilvet pois edestä, liukkaripesu autolle sekä ovenvälit yms. Tässä kuivattuna.
Nopeasti katsastettuna ei paha, mutta lähempää tarkastelulla löytys kaikkee jännää.



Ja eritoten tälläisten naarmujen takia auto tuli kiilloitettavaks.


Tämä ihmettytti

Tietysti perjantaina unohdin vehkeet kotiin, töissä kun ei ole mitän hifistelysettejä, joten piti lauantaiaamulla savella vetää auto läpi ja pestä uusiks.
Tässä pelkkä takaspoileri+takakontti vedetty. Oli muuten karhee!

Auto kuivaks ja teippiä sinne tänne.

Sitten rupeski paljastumaan mikä on oikeesti homman nimi...



Sitten mylly rumaan käteen ja kiroilemaan. Aloitin katosta. Päätin olla hinkkaamatta sen kummempaa kun oli jo linnunpaskat sun muut lakan läpi korkannu.

Random vaiheessa kuvia.



Ähertämisen jälkeen rupes näyttää pinnat tältä.



Näiden jälkeen hulugrammin poistoa Das Prolla, sen jälkeen rupeski kalja maistumaan ja pajan ovet kiinni.
Aamu lähtiki Colliniten levityksellä ja muoviosien hoidolla.

Pesu ja viimeiset viimeistelyt. Renkaisiin CRC:n rengasvaahtokiilloketta. (kuivumassa justiinsa kuvissa)
Ja auto takas omistajalleen:




Tuossa videookin
http://eepi.kuvat.fi/kuvat/Autot/Random ... 060004.mp4" onclick="window.open(this.href);return false;
Miten voiki kuvat vääristää noin paljon...naarmuja kuitenki jäi sinne tänne ja kylkiin itseasias ohut hiusnaarmuharsokin.
Mutta tarkoitus olikin saada autosta isoimmat naarmut pois ja vahaus > omistaja oli enemmän kuin tyytyväinen kun ei viennytkään sinne urakkafiksarille
Olihan tää mun oisko toinen tai kolmas vähän kunnollisempi myllytys.
Ainelistauksissa olen huono, aina käytän mitä sattuu olemaan (kun ei ole vielä omia settejä tilattu) mutta niitä ketä kiinnostaa tässä jonkinlainen lista seteistä.
- liukkaripesuaine tuntematon
- pesu jollain autoshamppoolla ja sienellä
- saven merkkiä en muista mutta liukkarina toimis Dodon Born Slippy
- kuivaukset hoitus paineilmalla + MD
- koneina 3M ja Das-6 Pro
- Prestan Chroma Polish,Strata Ultra Cutting Creme Light karkea/hieno
- Mequn laikat
- Collinite 476s
Tuolla kaikki kuvat:
http://eepi.kuvat.fi/kuvat/Autot/Random ... 20fiksaus/" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;