megu #16 vs colli 476

Vahat, sealantit, pinnoitteet, QD, glaze jne
pegasus
Viestit: 105
Liittynyt: Ti Kesä 29, 2010 8:50 pm
Paikkakunta: Rauma

megu #16 vs colli 476

Viesti Kirjoittaja pegasus » Ma Marras 01, 2010 7:16 pm

Itse olen pitkäaikainen colliniten käyttäjä ja haluaisin rehellisiä kokemuksia megun aineesta. Hyvää olen siitä kuullut mutta ylisanat eivät välttämättä toimi suomen olosuhteissa. Kannattaako siis hankkia purkki vai pysyäkö hyväksi havaitussa? Kiitos jo etukäteen kommenteista.

Urran
Viestit: 7304
Liittynyt: To Heinä 01, 2010 2:58 pm
Paikkakunta: Kerava-Vantaa akseli

Re: megu #16 vs colli 476

Viesti Kirjoittaja Urran » Ti Marras 02, 2010 7:00 am

pegasus kirjoitti:Kannattaako siis hankkia purkki vai pysyäkö hyväksi havaitussa? Kiitos jo etukäteen kommenteista.
En lähtis ihan hirveesti yöuniani menettämään tän takia. £13,95 @ Shinearama. Osta purkki ja kerro meille kummasta tykkäsit enemmän. Vahavalinta on kuitenkin aika pitkälti henkilökohtainen valinta. Eikä ole vain yhtä parasta. Mutta en siis ole itse testannut, ehkä jotain päivänä (pyrin kyllä keräämään kokoelmaa..)
Vain YKSI LSP!

samunoz
Viestit: 4305
Liittynyt: La Marras 06, 2010 2:40 pm
Viesti:

Re: megu #16 vs colli 476

Viesti Kirjoittaja samunoz » La Marras 06, 2010 2:54 pm

Kokemuksia Megusta ei ole mut Colliniten riittoisuus ja pinnankesto on niin hyvää hintaan suhteutettuna et voi pahasti mennä metsään kun jatkat vain samalla. IMO hinta/laatusuhde erinomainen. :mrgreen:

Vastaa Viestiin