Sivu 1/1

DeWalt DWP849X rotary

Lähetetty: Pe Huhti 22, 2016 4:36 pm
Kirjoittaja Rauhallinen Erkki
Noniin, fysiatrini mielestä harrastelu, edes vähäinenkin, tämän kokoluokan koneella ei tule ihan lähiaikoina kysymykseen, joten on tullut aika laittaa rakas "Bumblebee" seuraavalle sankarille kierrokseen. :( Koneella myllytetty reilut kymmenkunta autoa kokonaan ja parit kimppakivat. Joten paljon on vielä paneeleja edessä.

Kyseessä siis otsikon mukainen, DeWalt DWP849X rotary polisher. "Kiillotus" -osiossa löytyy välinepuolelta juttua laitteesta, mutta pääpiirteissään kovan luokan epeli. Ehdottomana plussana koneessa minimikierrokset: liipasimella pääsee hipostelemaan 0rpm -> ja vauhtia riittää aina 3500rpm asti. :mrgreen: Pienet kierrokset helpottavat old school rotskumiestä/-naista viimeistelyvaiheessa huomattavan paljon. Kierrosluvut on merkattu erittäin kätevään peukalolla pyöritettävää säätörullaan.

http://www.chemicalguys.com/Chemical_Gu ... 01.01x.htm

As seen on Pesukinnas:

Kuva


Hinta: 175€ (ilman tallaa ja Avenger -kopio karvalaikkaa)

Nouto Oulusta. Yhteydenotot yv:llä

Re: DeWalt DWP849X rotary

Lähetetty: To Huhti 28, 2016 11:19 am
Kirjoittaja Rauhallinen Erkki
Vielä tyrkyllä toistaiseksi! Hintaa nyt "emotionaalinen kipuraja"(meillä on yhteisiä muistoja :D )160€ja mukaan 123mm talla kaupan päälle.

Re: DeWalt DWP849X rotary

Lähetetty: Ke Touko 04, 2016 1:35 pm
Kirjoittaja Rauhallinen Erkki
http://re.kuvat.fi/kuvat/DSCN6479.JPG?img=smaller

Last call, Oulu!!! Sitten lähtee maailmalle Itellan kyydissä.

Hinta nyt naurettavat 145€ ja mukaan tuo Avengerille tarkoitettu Dewaltin oma talla, Flexipadsin 123mm mustavalkea talla, sekä 2 kpl korkkaamattomia CG Hexlogic laikkoja (5,5") musta ja valkea.

Vaihto vain ja ainoastaan "eurooppalaisen maksujärjestelmän vaihtoyksiköihin" = €, tai Subaru Legacy/Outback 2010 -> OEM koiraverkkoon. :D

Re: DeWalt DWP849X rotary

Lähetetty: La Touko 07, 2016 6:20 pm
Kirjoittaja Rauhallinen Erkki
SOLD!!!!!