Sivu 1/1
Mitä maksaa kiillotus?
Lähetetty: La Touko 19, 2018 8:26 pm
Kirjoittaja WhiteOyster
Oma BMW 3-srj GT (f34 ) vm: 2014 kaipaisi kiillotusta, auto on musta ja maalipinnassa alkaa olla jonkin verran jo konepesun ym. jälkiä. Kysyin hintaa yhdeltä liikkeeltä ja sanoivat 400-500€ mikä tuntui suorastaan ryöstöltä.
Kertokaahan mikä on oikea hinta tuolle hommalle?
Olisiko Janakkalan suunnalla joku ketä haluaisi tehdä homman sopu hinnalla?
Itse voisin sen jälkeen harjoitella vahausta foorumin ohjeiden sekä vinkkien perusteella
Re: Mitä maksaa kiillotus?
Lähetetty: La Touko 19, 2018 9:02 pm
Kirjoittaja pyyda
Eiköhän tuo ole ihan linjassa ole, jos tekee detailig tasoista jälkeä eikä myynti fiksiä. Helposti saa mustaan menemään 10 h 2step/3step. Ei siinä yrittäjälle paljoa palkaksi jää kulujen jälkeen.
Re: Mitä maksaa kiillotus?
Lähetetty: La Touko 19, 2018 9:04 pm
Kirjoittaja Arms
Kysäise tuolta Foorumin kauppapaikalta, josko löytyisi tekijä myllytykselle.
En tiedä hintatasoa mutta tuo saamasi hinta ei mielestäni ole paha, jos homma tehdään kunnolla.
Re: Mitä maksaa kiillotus?
Lähetetty: La Touko 19, 2018 10:58 pm
Kirjoittaja Juha U
Ei ole kallis, jos yrittäjä joka maksaa verot ja kulut, tuon tekee. Siis sellainen detailingtasoinen myllytys, jossa pinnasta poistetaan naarmut ja lopuksi pinta kiillotetaan holottomaksi. Se on eriasia, jos sen joku harrastaja tekee ilman kuittia, niin hinta on eri. Ne satasen myllytykset, mitä moni pesufirma tekee parissa tunnissa kannattaa unohtaa. Sillä niissä auto tulee hirveämpään kuntoon yleensä mitä on ollut sinne vietäessä. Halpaa ja hyvää ei yksinkertaisesti ole