Sivu 1/1

Testi: Autofoam vs Gyeon Q2M Foam

Lähetetty: Ke Touko 27, 2015 10:38 pm
Kirjoittaja Timo_R
Ei oikein nämä testit nyt onnistu kun on liian puhtaita ja vaaleita autoja pestävänä. Mutta näkeepä tästä suuntaa, ei löytynyt kuningas AF:lle haastajaa mutta parempaa tämä jo on kuin aikaisemmin testattu Gtechniq!

Oma auto siis pesussa ja edellisestä kerrasta 1,5 viikkoa, lasissa viime syksynä laitettu Qyeon Q2 View ja on pesty vain foameilla ja shampoilla, talven paska siis vielä tiukasti kiinni.

Video: youtu.be/RoWNMi-V4bc

Aurinko meni piiloon just silloin kun sitä olisi tarvittu.. Tarkasti kun katsoo niin kyllä siitä rajat erottaa:

Kuva

Lapuista sitten vähän selkeämmin:

Kuva

Pesutehossa siis häviää mutta vaahto pysyy yllättävän kauan pinnassa suorassa auringonpaisteessakin. Nytpä on nähty tämäkin, kiitos Laitilaan näytteestä ja nyt korkataan 25l kanisteri Autofoamia. ;)

Re: Testi: Autofoam vs Gyeon Q2M Foam

Lähetetty: To Touko 28, 2015 7:33 am
Kirjoittaja Petteri
Eilen testasin tätä samaa omaan autoon Jannen Samplella. Täysin samanlaiset kokemukset. Kesäfoamina menee aurinkoisella säällä, jos auto ei ole kovin likainen. Kuivumisaika osui minullakin silmään.