Siihenhän ne ei vaikuta, vaan usein vaan ovat ärsyttävän kiiltävät kromiset.peuge kirjoitti:Miksi? Onko valoteho niin häikäisevä?
Itsekin harkinnut samaa operaatiota.
Siihenhän ne ei vaikuta, vaan usein vaan ovat ärsyttävän kiiltävät kromiset.peuge kirjoitti:Miksi? Onko valoteho niin häikäisevä?
Strongborn kirjoitti:Tarkotin siis nyt umpion sisältä näitä heijastavia pintoja
Ottakaahan silmä käteen (lähinnä K70K70 kirjoitti:Siihenhän ne ei vaikuta, vaan usein vaan ovat ärsyttävän kiiltävät kromiset.peuge kirjoitti:Miksi? Onko valoteho niin häikäisevä?
Itsekin harkinnut samaa operaatiota.
Strongborn kirjoitti:Niin näitä kromimuovijuttuja tarkoitan. Eli juurikin tuota Joey-modia. En siis polttimoita tai projektiolinssejä mitä onkaan. Vähän sellaista musta hopea lookkia autossa niin voisi olla aivan päheät, varsinkin xenoneilla.
Mitäs muuten ootte mieltä onko hieno jos vetää kromisen etumaskin merkkeineen mustaksi? Siis volkkari passatissa...



Eikös yksi dipin hienoksista olekkin ettei liiemmin tarvitse suojata. Heijastavilta pinnoilta sitten vaan vetäisee dipit pois.peuge kirjoitti:Miksi ei onnistuisi jos vaan umpion saa purettua ja saa suojattua kohdat jonne ainetta ei haluta (eli ne varsinaiset valoa heijastavat pinnat).
Passat 3BG 2001 Sedan_paffa kirjoitti:Syntyy liian iso väriero ja näyttää tyhmältä. Lähes samaan rahaan saat ne kyläseppä-maalarilla maalautettua väriin, joka on myös sinnepäin.
Tuohon umpio asiaan varmaan auttaisi paljon jos kertoisit minkä auton umpioista on puhe?



